Katlanır Cam Balkon Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Öncelikle kargonuz ile size ulaşan perdelerinizi, ölçülerine göre ayırıp balkon camı kanatları ile eşleştirin. Sonrasında montaja istediğiniz bölümden başlayabilirsiniz. 

Sabit Açılır Kanat Montajı

Sabit açılan kanatlar, kanadın açılıp kapanması sırasında perdenin menteşe bulunan köşesine sıkışıp kanadın çalışmasına engel olmaması için genişliği oval profillerde 1,7cm - köşeli profillerde 3cm daha dar olan ölçüdür. 
En önemli konu, kanadın açılış yönüne göre ayarlanıp, perdenin cam kenarına tam konumlandırılmasıdır. 
Montaj yeri belirlendikten sonra, ilkin montaj ayağı aparatının vidalanacağı yer işaretlenmelidir. 
Not: Önce üst profilden montaja başlayınız. 


İşaretlenen yerden şarjlı ya da manuel tornavida yardımıyla plastik montaj ayakları paket içinden çıkan vidalar ile alüminyum profile tutturulmalıdır. Bu işlem için alüminyum profilde matkapla delik açmaya gerek yoktur. Vidalar bastırılarak çevrildiğinde alüminyum profili deler ve sağlam bir şekilde montaj tamamlanmış olur. 

Not: Paketten çıkacak vidalar haricinde lütfen farklı bir vida kullanmayınız. 


Sabit Açılır Kanat Menteşe - Cam Kenarı Üst Montajı

Bu aşamalardan sonra perdenizi, üst profile takılan ayaklara monte etmeniz gerekmektedir. Böylece alt profile vidalanacak olan alt profil montaj ayaklarının yerlerini de belirlemiş olursunuz. 


Perdenizi, ipleri dışa bakacak şekilde taktıktan sonra yukarı doğru sıkı bir şekilde toplayınız. Bu aşamada aşağı doğru sarkan ipler alt profilde montaj yerini belirler. Perde ayaklarından aşağı doğru gerdirerek alt  ayakların montaj yerini belirleyip işaretleme yapınız. 

İşaretleme sonrası üst ayaklar için uyguladığınız işlemi alt ayakların montajı için de tekrarlayınız.
Son olarak iplerinizin gerginlik ayarlarını kontrol ettikten sonra perdeniz kullanıma hazırdır.


Hareketli Kanat Montajı

Hareketli kanatların montajında püf nokta montaj aparatlarının sağdan ve de soldan cam ile ortalı olarak hizalanmasıdır. Geriye kalan tüm montaj teknikleri Sabit Açılır Kanat montajı ile aynıdır. 


İşaretleme ve delme işlemlerinden sonra montaj ayakları vidalanır ve perde ayakları ipler dışa bakacak şekilde monte edilir. 


Alt profilin montaj işlemi de yine Sabit Açılır Kanat ile aynıdır. Perdeyi yukarı toplayarak aşağıda kalan ipler alt profile doğru gerdirilir ve bu şekilde montaj ayaklarının geleceği yerler belirlenir. İşaretlemeler yapıldıktan sonra montaj ayakları profil üzerine vidalanır ve perde ayakları takılarak perde montaj işlemi tamamlanır. 


Perdeniz artık kullanıma hazırdır.


Hemen ürünlerimizi inceleyip fiyat hesaplamak ve anında sipariş oluşturmak için TIKLAYIN!