Dikey Tül Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?


Dikey Tül Perdeler

- Panellerinde yer alan sık dokunmuş şeritler nedeni ile istenildiğinde fon, istenildiğinde tül görünümlü perde şıklığını evinize getiriyor.

- Birbirinden bağımsız, 40’ar cmlik panellerin mekanizma yardımıyla bir arada ve yan yana bir düzlemde yerleşiminden oluşan kumaş perdedir.

- Her bir panel içinde tıpkı zebra perdelerde olduğu gibi, ışığı az geçiren ve geçirmeyen şeritler bulunmaktadır. Ancak zebra perdelerde bu şeritler enine sıralı iken, dikey tül perde de boyuna sıralıdır. Zebra perde yukarı aşağı hareket ederken, dikey tül perde sağa sola hareketlidir. 

- Yıllarca kullandığımız klasik plili tül perdeden vazgeçemeyen, ancak yıkaması ütüsü uğraşmaktan yorulanlar için bulunmaz bir seçenektir. 


Ölçü Alırken;

- Soldan Sağa "EN” ve Yukarıdan Aşağı “BOY” ölçülerinizi alırken yanlardan pencere çerçevesinden yan duvarlara taşma payı bırakmayı unutmayınız.

- Açıklık kalmayacak şekilde en az, zevkinize göre duvar üzerinde yer kaplayacak kadar en çok ölçü tamamen isteğinize bağlıdır.

- Yukarıdan Aşağı net ölçüyü bize verdiğinizde mekanizma içinde olacak şekilde üretimde biz ayarlamasını yapıyoruz. 

- Tavandan yere ya da radyatör üstüne geldiğinde yere veya radyatöre sürtmeyecek şekilde net ölçüyü belirtmeniz yeterlidir.    

- Bununla beraber monte edeceğiniz alanda kartonpiyer mevcutsa genişliğinin 20cm ve/veya üzerinde olduğunu kontrol ediniz. 

- Paneller zincir yardımı ile dönerek boru şeklini aldıklarında panellerin ezilmemesi için en azından 20cm’lik bir alanda serbest hareket edebilir olması gerekmektedir. Aksi takdirde perde sistemi doğru çalışmayacaktır.


Montaj Esnasında;

- Hali hazırda bulunan perde rayını söküp, pakette perdeniz ile gönderilmiş portrayı direkt tavana monte ediniz. Perde rayı üzerinde monte edecek olursanız malzeme ağır olduğu için rayı kıracaktır. 

- Kırılmasa dahi açıp kapama esnasında esneme yapacaktır. Bu da tül panellerinin birbirine karışarak mekanizmanın düzgün işlemesine engel olacaktır.

- Tavana değil de duvara L ayak ile monte etmek istiyorsanız, sipariş esnasında not kısmına L ayakla duvara monte edilecektir, şeklinde bir ibare geçmeyi lütfen unutmayınız.

 - 50şer santimlik aralıklarla tavana ya da duvara montaj için asma aparatlarını monte etmeniz yeterli olacaktır.


Detaylı montaj videomuzu izlemeyi unutmayın...

Dikey Tül Perde Montaj Püf Noktaları

Dikey Tül Perde Montaj Püf Noktaları _ 2


Sipariş Verirken;

- Perde genişlik (EN) ve yükseklik (BOY) ölçülerinizi aldıktan sonra gerekli alanlara ölçüleri yazınız. Otomatik olarak sistem size KDV ve Kargo bedeli dahil toplam tutarı hesaplar.

- Perde Renk seçiminizi yapın.

- Sepete ekle tuşuna bastığınızda, perde modeliniz için diğer detayları oluşturacağınız açılır pencereye yönlendirileceksiniz.

- Açılır pencerede zincir yönü, perde açılış yönü ve farklı renklerde kombin isteyip istemediğinize dair size özel seçenekleri işaretleyebilirsiniz.

- Kombin seçeceği için diğer renkleri A- B - C olarak lütfen açıklama kısmında bizimle paylaşmayı unutmayınız.

- Son olarak siparişimi tamamla tuşuna basıp, ödeme menüsünden siparişinizi tamamlayabilirsiniz.


Paket İçeriği;

Sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerde perdeniz özel kolili ambalajlı ve faturalı olarak belirteceğiniz adrese teslim edilir. 

Paket içeriğinde alüminyum portray, polikarbon askı seti, zincir ve paneller şeklinde ki perdeleriniz yeralmaktadır.


Ürünlerimizi incelemek, anında fiyat hesaplayıp sipariş oluşturmak için TIKLAYIN!  Saat 12:00ye kadar tamamlanan hazır stoklu siparişler, aynı gün kargoya verilir.